Osobní profil

Josef Winkler, DiS.

Moje Motto

Nikdy to nevzdávej

Narozen: 14. 5. 1977 v Brně
Bydliště: Brno
Hendikep: poporodní dětská mozková obrna
Vzdělání: Vyšší odborná škola obchodní, Brno, Pionýrská 23, obor Zahraniční obchod
Zaměstnání: Samostatný kontrolor, Interní auditor
Na čem závodím: tricykly vyrobené na míru od Rudyho Bauera
Můj příběh

Mám štěstí

Od narození mám dětskou mozkovou obrnu. Objevili ji až po roce, a původní prognóza byla, že nebudu nikdy chodit.

Mám ale štěstí na rodiče a výborné rodinné zázemí. Máma se mi neuvěřitelně věnovala, cvičila se mnou, nebála se vyzkoušet tehdejší novinku akupunkturu, a díky tomu jsem ve čtyřech letech začal chodit.

Od dvou let jezdím každý rok do lázní v Teplicích v Čechách. Štěstí, které se velkou měrou zasloužilo o můj současný zdravotní stav a zároveň o úspěšnou sportovní kariéru, má také podobu docenta Václava Smetany z pražské Fakultní nemocnice v Motole. Právě on mi po sérii operací doporučil v rámci rehabilitace kolo.

Když se ukázalo, že klasické nepřipadá v úvahu, protože vyžaduje udržení rovnováhy, zmínil se, že v zahraničí existují „tříkolky pro dospělé“.  V té době u nás nic takového nebylo, tak jsem se o to začal zajímat a zjistil jsem, že jinde než v zahraničí nemám šanci takové kolo sehnat.

Můj táta měl v té době možnost, mi tricykl pořídit v Rakousku a už v roce 1993 jsem mohl začít jezdit. Bezpodmínečnou podmínkou mého života je pravidelné cvičení. Protože jsem hrozně líný, hledal jsem jinou variantu.

Jezdit na tricyklu jsem vlastně začal, abych nemusel cvičit. Touto shodou šťastných náhod jsem v České republice i úplně prvním, kdo na tricyklu závodil.

Tricyklistika není jen styl života a radost z pohybu, volnosti, ale stala se pro mě zásadní pro zvládání běžného rodinného života.

 

Josef Winkler, DiS.